Logo Go 3 Barkod


Logo Go 3 Barkod

Logo Go 3 programında malzemelere barkod atama ve barkodlu giriş/çıkış işleri;

Logo Go 3, Logo Tiger 3 ve Logo Tiger Enterprise programlarında malzeme kartlarında bulunan birim setleri bölümünde her birim seti için sınırsız sayıda barkod tanımlaması yapılabilmektedir. Birim setlerinde tanımlanan barkodlar her türlü malzeme giriş çıkış işlemlerinde kullanılabilir.

Logo Go 3 programında malzeme (stok) kartlarına barkod ataması nasıl yapılır;
Malzeme kartına barkod ataması yapmak için malzeme kartları içerisinde bulunan birim setleri bölümünde barkod ataması yapılabilir. Klavyeden F9 tuşuna basarak yada farenin sağ tuşuna basark açılan menüden "Barkod Girişi" seçeneğinden "Hızlı barkod girişi" yada "Otomatik barkod atama" seçenekleri ile malzemeye ait barkod girişi yapılabilmektedir.

logo Go 3 hızlı barkod girişi seçeneği malzemelere manuel barkod ataması yapmak için kullanılır. Malzemelere atanacak olan barkodlar filtre seçenekleri ile belirlenir ve barkod giriş işlemi yapılabilir.

logo Go 3 Otomatik barkod atama işlemi ile hiç barkodu bulunmayan malzemelere barkod ataması yapılabildiği gibi barkodu olan malzemelere de yeniden barkod ataması yapılabilmektedir. Otomatik barkod atama işlemi için numaralama şablonları kullanılmaktadır. Logo Go 3 programında numara şablonu kullanılarak otomatik barkod ataması yapılmak istenildiğinde EAN13 yada CODE128 barkod seçeneklerinden birisi kullanılabilmektedir.

Go 3 programında hareketler üzerinden barkod ataması;
Malzeme fişleri, satın alma ve satış siparişleri, satın alma ve satış irsaliyeleri, faturalar bölümünde malzemelere ait barkod ataması yapılabilmektedir. Bunun için malzeme hareketinin olduğu herhangi bir ekranda klavyeden F9 tuşuna yada farenin sağ tuşuna basılarak açılan menüden "Barkod yaz" seçeneği kullanılır. Barkod basımında geçerli olacak koşullar malzeme filtre seçenekleri ile belirlenir.

Raporlar yada formlar üzerinde barkod ataması yapmak için rapor dizayn alanında bulunan barkod simgesi tıklanır. Hangi barkod tipi kullanılacaksa ilgili seçenek belirlenir. Burada barkod renk, kalınlık, arka plan rengi gibi seçenekler belirlenebilir.

Go 3 programında barkodlu çalışma seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?